Strona główna
O wydawnictwie
Partnerzy
Kontakt
SklepEgzamin gimnazjalny. Jak to napisać? Poradnik dla każdego ucznia z ćwiczeniami

Autorzy: Cieślak Iwona, Cieślak Lech Kup
teraz
ISBN: 978-83-89563-37-8
Wydawnictwo: TUTOR
Cena: 18.50 PLN
Format książki: A4
Oprawa książki: miękka
Ilość stron: 144
Rok wydania: 2009
Dostępność: Wysoka
Opis książki
Obejrzyj książkę


Egzamin gimnazjalny. Jak to napisać? Poradnik dla każdego ucznia. Wydanie II z ćwiczeniami jest zbiorem opracowań większości form wypowiedzi omawianych i stosowanych w szkole podstawowej oraz w gimnazjum. Zawiera dokładne informacje o każdej z form, szczegółowe wskazówki dotyczące pracy nad redagowaniem tekstu, a także przykłady wypowiedzi z zaznaczonymi najistotniejszymi dla niej elementami. Ponadto w książce zostały zawarte kryteria oceniania wraz z punktacją dla wszystkich opisanych w niej rodzajów wypowiedzi.
Książka przedstawia takie formy jak: opowiadanie, opis, charakterystyka, list, telegram, ogłoszenie, zawiadomienie, streszczenie, notatka, zaproszenie, reklama, plan, podziękowanie, instrukcja, kartka pocztowa, przepis, pamiętnik, dziennik, sprawozdanie, recenzja, reportaż, rozprawka, protokół, podanie, życiorys, felieton, przemówienie, referat, esej, notatka prasowa, wywiad, dedykacja. Wydanie rozszerzone o dodatkowe zestawy ćwiczeń.


Pod tym adresem http://pl.scribd.com/tutor2013 opublikowany jest fragment książki. Zapraszamy do zapoznania się z zawartością.


Oficyna Wydawnicza TUTOR