Strona główna
O wydawnictwie
Partnerzy
Kontakt
SklepMagiczna chemia. Zagadnienia z chemii nie tylko dla olimpijczyków - gimnazjalistów i licealistów

Autorzy: Głowacki Zdzisław Kup
teraz
ISBN: 978-83-89563-52-1
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza TUTOR
Cena: 38.00 PLN
Format książki: B5
Oprawa książki: twarda
Ilość stron: 251
Rok wydania: 2012
Dostępność: Wysoka
Opis książki Obejrzyj książkę


Magiczna chemia.
Zagadnienia z chemii nie tylko dla olimpijczyków - gimnazjalistów i licealistów


- książka autorstwa dra Zdzisława Głowackiego - to bogaty wybór zagadnień i zadań dla uczniów zamierzających szerzej poznać chemię. Intencją autora było wypełnienie luki występującej pomiędzy chemią szkolną a wiedzą chemiczną niezbędną do udziału w konkursach i w olimpiadzie chemicznej oraz do podjęcia studiów obejmujących przedmioty przyrodnicze, takie jak: chemia, biochemia, farmacja czy medycyna.

W książce przedstawiono osiągnięcia chemików uhonorowane Nagrodą Nobla. Są tu też zadania, których treść jest oparta na historycznie ważnych odkryciach chemicznych.
W kolejnych rozdziałach można znaleźć zagadnienia i zadania obejmujące:
- izomerię i analizę konformacyjną,
- aktywność optyczną związków chemicznych,
- biomolekularną homochiralność,
- aromatyczność.

Uczeń znajdzie tu także teorie budowy i działania kwasów, zasad, soli i roztworów buforowych. Całość książki zamyka kilka anegdot o chemikach.
Do większości pytań, zadań i problemów autor dołączył odpowiedzi i komentarze. Na końcu znajduje się zestawienie książek, po które powinien sięgnąć każdy ciekawy otaczającego go świata uczeń, nie tylko ten interesujący się chemią.


Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z autorem książki.Pod tym adresem http://pl.scribd.com/tutor2013 opublikowany jest fragment książki. Zapraszamy do zapoznania się z zawartością.


Oficyna Wydawnicza TUTOR