Strona główna
O wydawnictwie
Partnerzy
Kontakt
SklepMatma? OK! Nowa formuła egzaminu gimnazjalnego z matematyki od roku 2012. Testy egzaminacyjne z rozwiązaniami i odpowiedziami

Autorzy: Obremski Włodzimierz Kup
teraz
ISBN: 978-83-89563-56-9
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza TUTOR
Cena: 18.50 PLN
Format książki: A4
Oprawa książki: miękka
Ilość stron: 84
Rok wydania: 2011
Dostępność: Wysoka
Opis książki
Obejrzyj książkę


Niniejszy zbiór zadań z pewnością pomoże uczniom w dobrym przygotowaniu do matematycznej części egzaminu gimnazjalnego w nowej formule obowiązującej od 2012 roku.
Zbiór podzielony został na dwie części. Pierwsza część to siedem rozdziałów, każdy z nich grupuje zadania z jednego z podstawowych działów matematyki. Rozdziały zawierają zadania różnego typu: zamknięte wielokrotnego wyboru, zadania typu "prawda - fałsz", zadania na uzupełnianie. Zestawy doskonale nadają się do wykorzystania na zajęciach przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego z matematyki. Większość zadań sprawdza rozumienie pojęć matematycznych oraz umiejętność znajdowania właściwych sposobów rozwiązywania problemów. Praca z tymi zadaniami rozwija biegłość w posługiwaniu się wiadomościami matematycznymi w sytuacjach typowych oraz nieszablonowych, wymagających inwencji ucznia. Na rozwiązanie zestawu 20 zadań można przeznaczyć dwie jednostki lekcyjne. Część druga natomiast to sześć testów obejmujących pełny zakres materiału obowiązujący na egzaminie - na bazie tych zestawów można przeprowadzać próbne egzaminy. Zadania zawierają odpowiedzi wraz z komentarzami, a niektóre - pełne rozwiązania. Autor bardzo starannie dobrał wszystkie zadania, wzorując się na przykładach zawartych w Informatorze o egzaminie gimnazjalnym od roku szkolnego 2011/2012 opublikowanym przez CKE w Warszawie.

Włodzimierz Obremski jest absolwentem Wydziału Ekonomii oraz studiów podyplomowych z zakresu matematyki i informatyki na UMK w Toruniu. Od ponad dwudziestu lat pracuje z młodzieżą, jest dyplomowanym nauczycielem matematyki. Jego uczniowie od wielu lat uzyskują najwyższe wyniki w egzaminach gimnazjalnych oraz należą do grona finalistów i laureatów przedmiotowych konkursów matematycznych, Kangura Matematycznego i Ligi Zadaniowej. Jest też wychowawcą wielu stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Napisał i opublikował kilka artykułów z zakresu matematyki, jest autorem książki Z uśmiechem do liceum. Testy egzaminacyjne z matematyki dla gimnazjalistów. Poza matematyką, od wielu lat pasjonuje się koszykówką jako kibic, zawodnik i trener.

Pod tym adresem http://pl.scribd.com/tutor2013 opublikowany jest fragment książki. Zapraszamy do zapoznania się z zawartością.

Taniej w pakiecie!Oficyna Wydawnicza TUTOR